ПЛАТНІ РОБОТИ
Банківська справа
БЖД та охорона праці
Біологія і генетика
Бухгалтерський облік та аудит
Державне будівництво і державне управління
Ділова мова та діловодство
Екологія
Економіка (макро-, мікро-, підприємства, теорії і т.п.)
Економіка праці та соціально-трудові відносини
Економічна безпека
Економічна історія
Етика і естетика
Інформатика та комп. техніка
Історія держави і права
Історія економічних вчень
Історія і теорія соціальної роботи
Історія України
Кадрова політика
Комп. мережі
Культурологія
Логіка
Маркетинг
Мат. програмування
Менеджмент
Основи бізнесу
Паблік рілейшнз
Патентознавство
Педагогіка
Політична економія
Політологія
Право (всі види)
Психологія
Релігієзнавство
Різне
РПС (економічна географія)
Система технологій
Системний аналіз
Соціологія
Соціологія праці
Статистика
Страхування
Теорія ймовірності і мат. статистика
Товарознавство
Українська мова
Фізичне виховання і спорт
Філософія
Фінанси
НОВИНИ САЙТУ

26.08.2009
Створена нова колекція БЕЗКОШТОВНИХ високоякісних робіт!

27.08.2009
Як швидко отримати готову платну роботу на цьому сайті?


Яндекс.Метрика
рефераты по матметодам математическим методам в экономике

Огляд програмного забезпечення по управлінню проектами

Однією з найважливіших рис TurboProject Professional 2.0 є нововведення, що дозволяє обернене планування проекту. Як правило, програмне забезпечення розраховане на те, що проект наповняється вмістом до того, як він буде переданий колегам для виконання або коригування. За допомогою TurboProject можна створити окремий проект, що складається з декількох підпроектів, що володіють власною структурою. Потім ви можете роздати підпроекти конкретним менеджерам, щоб вони змогли заповнити розділи , що їх стосуються, а потім знову зібрати їхні матеріали в єдине ціле. Проекти і підпроекти можуть бути збережені у форматі MPX - стандартному форматі для зберігання проектів, а потім завантажені в Microsoft Project і передані як у межах окремої компанії, так і між компаніями.
TurboProject 2.0 безумовно є потужною і гнучкою програмою, а досвідчений менеджер проекту зможе засвоїти її в щодо стислі строки, проте починаючому менеджеру це може виявитися не так легко.

TurboProject Professional 2.0
За: докладна і потужна
Проти: складна для починаючих
Спектр можливостей 7
Легкість у використанні 6
Продуктивність 7
Документація 6
Вигідність покупки 8
Разом: 7 із 10

Project Scheduler 7.5
Виробник: Tekware
Мінімальні вимоги до системи: 486, 8 Мбайт оперативної памяті, 15 Мбайт дискового простору, Windows 95
Поставляється на: 3,5-дюймових дискетах
Тестувався на: К6-200, 32 Мбайт RAM, Windows 95
Project Scheduler 7. 5 - дуже складний додаток, на освоєння якого в починаючого менеджера може піти досить багато часу. Керівництво обсягом у 700 сторінок цілком присвячено технічним особливостям роботи з програмою. Один із його «апендиксів» крок за кроком навчає вас створенню нового проекту, а оперативна довідка добре розясняє деталі роботи програми. Все це допоможе менеджерам, що володіють деяким досвідом роботи, проте новачкам, певне, буде потрібно окремий підручник для відповіді на усі «де? » і «чому? ».
За інтерфейсом Project Scheduler 7.5 ховається величезна міць. Розроблювачами було витрачено багато зусиль, щоб зробити всі опції максимально доступними і простими у використанні. Екран виконаний у стандартному «розділеному» (split) форматі, що дозволяє вам бачити відразу декілька вікон. Панель інструментів у лівій частині екрана дозволяє вибрати широкий спектр режимів просмотра - списки ресурсів, задач, Gantt, мережні діаграми, графіки і звіти. При активізації інструмента випадає меню, розширяючи ваш вибір. Може бути також показаний Шаблон Задач (Task Template) що дозволяє переглядати і редагувати деталі проекту і його ресурси, у той же час дивлячись на графіки. Всі візуальні засоби добре взаємозалежні, хоча для того щоб працювати з чотирма вікнами одночасно, буде потрібно великий монітор.
Розподіл ресурсів є ключовим моментом у керуванні проектами, і тут особо важливою областю є робота з витратами. Scheduler 7.5 у цьому відношенні досить гнучкий. Ви можете вводити коефіцієнти у витрати на ресурси і понаднормові роботи з часу і навіть враховувати інфляцію, що дуже зручно при плануванні тривалих проектів. Надлишкові відрахування ресурсов - це те, що трапляється з кожним із нас. Scheduler 7.5 не зможе уберегти вас від цього, проте зможе виявити і виправити ситуацию - цей процес у програмному забезпеченні для керування проектами називається Resource Levelling (Нівелювання Ресурсів). У автоматичному режимі функція може просто перемістити задачі або їхню частину на той період часу, коли відрахування може бути зроблене без проблем. Якщо ви задасте пріоритети задач і грамотно сконфігуруєте інші параметри, функція може виявитися дуже корисною. При бажанні ви, звичайно, можете самі зайнятися нівелюванням. У цьому випадку програма просто повідомляє про проблему і лишає вас із нею наодинці.
Project Scheduler 7.5 добре справляється і зі складними проектами. Ви легко можете створити новий проект, що складається з елементів або завязаний на вже існуючий проект. З елементами можна працювати як з окремими проектами або як із пакетом підпроектів. Ви також можете групувати проекти для визначення звязку між ними або ж, якщо ви працюєте поодинці з декількома взаємозалежними проектами, можете «злити» їх в один для проведення єдиних операцій.
Необхідність створення вихідної інформації різноманітного сорту була добре продумана. У режимі попереднього перегляду перед друком (Print Preview) є кнопка для захоплення екранного зображення в буфер обміну або ж безпосередньо у файл .BMP або .JPG, що повинно забезпечити легкість перенесення зображення в звіти, презентації і навіть мережні сторінки. Режим дисплея в головному вікні може бути замінений на чорно-білий, що дозволяє користувачам чорно-білих принтерів вибрати гарні відтінки для роздруківки щоб уникнути проб і помилок. Навіть можливість автоматичного зведення списку задач у встановлене число пунктів може придатися при необхідності негайно роздрукувати звіт. Єдиною хибою є те, що не можна задати кількість листів паперу для роздруківки проекту, що можливо в Microsoft Project 98 (див. нижче). Проте Scheduler дає можливість змінити розмір графіку вручну за допомогою загальних пунктів масштабування.

Підтримка MAPI означає, що ви можете посилати файли проектів своїм колегам, не покидаючи програми, а користувачі мережної версії можуть спрямовувати файли колегам, залучений ними до локальної мережі. Ті, у свою чергу, можуть прокоментувати повідомлення і передати його далі. Мережним користувачам прийдеться до смаку наявність різноманітних рівнів паролів, аж до рівня поля (осередку). Є вмонтована система перевірки орфографії, що допомагає уникнути помилок. Для часто повторюваних процедур можна створити макрокоманди з комбінацій клавішних натискань.
У цілому Project Scheduler - програма обгрунтована і складна, і той, хто вже має досвід керівництва, повинний засвоїти її досить швидко. Проте для новачка це може виявитися нелегко.
Project Scheduler 7.5
За: надзвичайно складна
Проти: дуже складна у використанні для новачків
Спектр можливостей 8
Легкість у використанні 7
Продуктивність 8
Документація 7
Вигідність покупки 8
Разом 8 із 10


Microsoft Project 98
Виробник: Microsoft
Мінімальні вимоги до системи: 486, 12 Мбайт оперативної памяті, 30 Мбайт дискового простору, Windows 95
Поставляється на: CD-ROM і 3,5-дюймових дискетах
Тестувався на: К6-200, 32 Мбайт RAM, Windows 95
Project 98 відрізняється сполученням потужності функцій із дружнім інтерфейсом, що підтримує починаючого користувача і дозволяє працювати з програмою без зайвої суєти. Значну допомогу у цьому робить ілюстроване керівництво користувача. По всьому обсязі в ньому розкидані пояснення порядку користування тією або іншою функцією програми, які супроводжуються достатньою кількістю теорії керування проектами, що допомагає починаючому користувачу осягнути призначення окремих функцій, а часто і дізнатися про альтернативні підходи. Воно поступово уводить вас у курс справи, починаючи з таких основ, як поділ проекту на задачі, розміщення їх один по одному і розставляння проміжних орієнтирів. Пізніше керівництво переходить до таких складних речей, як розподіл ресурсів, робота в групах і розподіл витрат. Потім ви знайомиєтеся з більш просунутими опціями, такими, як стратегії зменшення розрахункових тимчасових і фінансових витрат, а також ефективне використання ресурсів.
Нова версія Microsoft Project значно додала в порівнянні з потужною попередньою версією програми. Серед нових опцій можна виділити таку, як можливість оплати по індивідуальних тарифах у залежності від характеру виконуваних задач. Програма просто застосовує визначені тарифи до визначених робіт і підраховує суми. Нарешті вона дозволяє опціональне планування переміщуваних зусиль (effort driven scheduling), коли результатом збільшення наявних ресурсів може бути автоматичне зменшення кількості часу, необхідного на рішення задачі.
Менеджер, що керує декількома окремими проектами, часто знаходить, що проекти містять завязані один на одного елементи, коли задачі одного проекту залежать від ресурсів іншого. Для того щоб показати ці залежності і засвідчитися в тому, що ви прийняли їх у розрахунок, можна задати звязки між проектними задачами, обравши тип звязку з чотирьох можливих: «кінець до початку» (finish to start), «початок до початку» (start to start), «кінець до кінця» (finish to finish) або «початок до кінця» (start to finish).
Ці звязки є по суті гіперпосиланнями і можуть виявитися дуже корисними поряд із цілим спектром чисто Internet- і Intranet-опцій. Ви можете представити будь-який елемент проекту за допомогою приміток або створення графічних обєктів усередині проекту; ще більш потужною опцією є створення гіперпосилань між окремими ділянками проекту і документами, створеними за допомогою інших додатків. Ви можете створити посилання на звіти, зроблені в текстовому процесорі, на електронні таблиці, графіки й інші матеріали, розміщені як на локальних накопичувачах, так і на мережних вузлах Internet або intranet. Тоді користувач зможе просто вибрати посилання і переглянути відповідну інформацію. Ви, звичайно, також можете без праці пересилати матеріали вашим колегам за допомогою електронної пошти. Якщо необхідно терміново помістити матеріали в мережі, Project 98 може експортувати деяку обмежену кількість даних у форматі HTML. Для тих, у кого вже немає intranet, у Project 98 входить копія Microsoft Personal Web Server.
Незважаючи на великий обєм доступної в будь-який момент інформації екран аж ніяк не хаотичний. Користувачі Outlook, безсумнівно, відразу ж впізнаються View Bar (Панель Вид), розташовану в лівій частині екрана, за допомогою якої ви можете вибрати один із багатьох графіків. Добре задіяні значки, названі тут Indicators (Індикатори), швидко надають корисні, а часом і дуже важливі підсказування і матеріали, що стосуються окремих задач. Вони доступні в декількох режимах перегляду, проте найбільше помітні в режимі Project Plan (план Проекту), що показує схему активного згортуваного проекту. Серед значків є маленький жовтий значок, що сповіщає вас про те, що до задачі залучена записка; інший значок вказує на те, що ви задали гиперпосилання; третій - що задача прострочена; четвертий вказує періодичну задачу і так далі.

Роздрук з програмного забезпечення для керування проектами, як правило, справа непроста, хоча і дуже важлива. «Великі гулі» часто віддають перевагу паперові копії; роздруківки можуть бути також використані при коригуванні деталей або остаточного розгляду планів на зборах. Знайдеться декілька проектів настільки компактних, щоб вміститись на листі горизонтальної або вертикальної орієнтації, не виходячи за його межі. Для цього режим преси «просить» програму стиснути роздруківку до заданої вами кількості станиць, і, таким чином, роздруківка акуратно поміщається на викликаному просторі, скорочуючи розмір величезного графіка PERT на 50%, а то і більше.
Планування:
- розвинена система опису властивостей задач і їхніх взаємозвязків дозволяє побудувати модель, максимально наближену до реальності; - гнучкі засоби ресурсного планування і вирівнювання перевантажень допомагають найбільше оптимально розподілити задачі між виконавцями; - по існуючих методиках Ви можете не тільки розрахувати вартість проекту, але і проаналізувати можливі шляхи її зменшення.
Контроль виконання:
- автоматизовані засоби підготування звітів, розвинена система збору інформації від членів проекту дають можливість завжди мати достовірні зведення про стан проекту; - можливо "запамятовувати" поточний стан проекту для подальшого аналізу (до 10 знімків).
Аналіз:
- потужні, вмонтовані засоби аналізу поточного стану проекту і тенденцій його розвитку дозволяють визначити той момент, коли необхідно оперативне втручання в хід виконання проекту;
- широкі можливості імпорту / експорту даних (MS Excel, MS Access, ODBC) забезпечує можливість застосування зовнішніх програм для додаткового аналізу.
Керування змінами:
- Ви можете спрогнозувати наслідки коригувацького впливу на поточний проект і проекти організації, оцінити його ефективність;
- прийнявши рішення, ви зможете швидко довести його до виконавців і проконтролювати його виконання.
Завершення:
- система дозволить не тільки підготувати підсумкові документи, проаналізувати ефективність реалізації проекту, але і зберегти проект в архіві. Надалі Ви можете використовувати проект або його фрагменти. 


Використання в якості мови макросів MS Visual Basic 5.0 for Applications і відкритий формат даних відчиняє широкі можливості для розробки користувацьких функцій і інтеграції Microsoft Project-98 із програмним забезпеченням, використовуваним в організації.
Відмінною рисою Microsoft Project є реалізація концепції багатопроектного планування (можна обєднувати до 1000 проектів) і широкі можливості по організації групової роботи.
Використовуючи корпоративний Web-сайт (або Personal Web-site із комплекту Microsoft Project-98) можна ефективно організувати групову роботу. При цьому реалізуються усі функції, що і при використанні електронної пошти.
Ви можете реалізувати функцію послідовного узгодження поточного проекту, пославши план проекту по електронній пошті одному адресату або групі, указавши порядок проходження.
Можливість вставляти в якості окремих задач зовнішні проекти відчиняє значні можливості по:
? структуризації проектів;
? розподілу відповідальності за складові частини складних проектів між різними менеджерами;
? проведенню консолідованого планування й аналізу по групах незалежних проектів або проектам, що використовують загальні ресурси.

В даний час більш 2 мільйонів користувачів у усьому світі використовують Microsoft Project для керування проектами. 

Project 98
За: легка і зрозуміла у використанні
Проти: посилання, виконані в стилі Internet, можуть явитися причиною проблем при переміщенні або знищенні відповідного документа
Спектр можливостей 7
Легкість у використанні 8
Продуктивність 7
Документація 8
Вигідність покупки 7
Разом 8 із 10

SureTrak Project Management 2.0
Виробник: Primavera
Прекрасна система, що одержала десять балів із десятьох можливих і відповідно відзначена золотою нагородою PC Plus у вересневому випуску за 1997 рік. Містить у собі Майстра створення проекту Project KickStart Wizard і можливість створення HTML-публікацій для тих, кому необхідно помістити свої матеріали в Internet або в Intranet. Програма може видавати заголовки, рубрики і тимчасову інформацію на 23 мовах, включаючи сучасну і традиційну версії китайського, що миттєво завоювало їй популярність серед користувачів, що говорять на мовах, відмінних від англійської. Для одержання гарного результату програма потребує визначеної напруги і тому не зовсім підходить для починаючих.
Як і інші менеджери проектів SureTrak подає інформацію у виді мультипанельного вікна. У лівій частині поданий ескіз організації робіт у виді електронної таблиці. Права панель - це діаграма Гантта, що відображає мережну модель проекту в часу. Роботи тут подані у виді ліній і точок закінчення, розташованих у часовій шкалі. Довжина кожної лінії пропорційна тривалості роботи. Також показані логічні звязки між роботами.
Третя панель містить інформацію про ресурси проекту у виді таблиці або ресурсного профілю - часового графіка використання ресурсів. SureTrak підтримує два режими роботи: словесний і числовий - інформацію про роботи або за допомогою миші візуально управляти проектом безпосередньо на лінійному графіку.

Проект може бути розбитий на компоненти і задачі, для виконання яких потрібно визначена кількість ресурсу і часу. При цьому SureTrak дозволяє відобразити власний підхід користувача до упорядкування проекту.
SureTrak підтримує використання WBS (Work BreakDown Structure) - ієрархічної структури розподілу проекту. Ця система відбиває схему деталізації поверх униз. Кожній роботі присвоюється унікальний ідентифікатор, що особливо корисно для складних проектів. Система кодування дозволяє зробити аналіз перспектив розвитку і ходу виконання проекту під будь-яким зрізом. Можна створювати словники ідентифікаторів роботи.
Інший засіб структурування - створення ескізів, що допомагають чітко структурувати проект на блоки по різних критеріях (до 24). Потім ці блоки підрозділяються на більш дрібні компоненти. Ескізи можуть містити до 10 рівнів. Використання ескізів вигідно тоді, коли немає повної інформації про проект.
SureTrak має макроопис або BASIC-сценарії й умонтовану мову SoftBridge BASIC. Вони помагают настроїти програму і контролювати обмін даними. Є два види BASIC-програм - сценарії і виконувані модулі. Сценарій - програма, що дозволять виконувати ряд дій над додатком (виконнання унікальних проектних вимог тощо).
SureTrak сумісна з форматом файлів Microsoft Project. Тому можна використовувати:
Комбінований графік Гантта і ресурсний графік
Технологію променя (усі роботи, які реально виконуються, виділяються в горизонт управління)
Коди робіт і ресурсів, що визначаються користувачем
Організація даних за кодами
Типи робіт
Дискретні базові і ресурсні календарі
Змінна кількість ресурсу
Порівняння стану проекту до і після вирівнювання ресурсу
Задання пріоритетів при вирівнюванні робіт
Повномасштабні користувацькі звіти.
У SureTrak є такі типи робіт:
Робота-завдання - планується у відповідності з базовим календарем.
Незалежна робота - планується тоді, коли незалежно один від одного плануються призначені їй ресурси.
Робота-зустріч - планується за узагальненим календарем ресурсів, тобто виконується лише при наявності усіх невідповідних
Яндекс.Метрика